Mind - body terapie

Domov » Mind - body terapie
V Mind&Body zdravotnom centre Vám ponúkame rôzne klasické aj alternatívne terapie, ktoré v rôznej miere ovplyvňujú telesnú aj duševnú rovnováhu, pomôžu vám zbaviť sa zdravotných problémov a celkovo sa cítiť lepšie.

 

OSTEOPATIA

Zuzka Janáková JuskoZuzka Janakova

Osteopatia je liečebný prístup, ktorý pomocou manuálnych techník ovplyvňuje nervovo-svalovo-kostný systém a prostredníctvom neho ovplyvňuje celkové zdravie organizmu cez reflexné zmeny vo fyziologických procesoch. Snaží sa o dosiahnutie rovnováhy v ľudskom tele, ktorá pomáha človeku lepšie reagovať na rôzne druhy životných stresov a záťaží.

Osteopatia je bezpečným a prirodzeným prístupom ku zdraviu. Profitovať z nej môžu tí, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, ale aj mnohí ďalší, s inými prejavmi nerovnováhy a dysfunkcie v tele.

Zuzka sa považuje za štrukturálnu osteopatku, používa širokú škálu techník na liečbu pohybového aparátu a pohybových problémov a bolesti spojených so zlým držaním tela a s tehotenstvom.   Taktiež poskytuje rehabilitačnú liečbu  úrazov a pooperačných stavov a liečbu rôznych systémových dysfunkcií, ktoré ovplyvňujú homeostatickú funkciu tela.  Zuzka využíva aj kraniosakrálne techniky, ktorými pomôže odstrániť obmedzenia kraniálneho mechanizmu a viscerálne techniky na podporu funkcie a zdravia vnútorných orgánov.

Pri akých problémoch môže osteopatia môže pomôcť: športové zranenia, rehabilitácia zranení, prevencia ďalších zranení, posturálne problémy, bolesť súvisiaca s tehotenstvom, bolesti chrbta, bedrových kĺbov, členkov, problémy s ramenami, rotátorovou manžetou, adhezívna kapsulitída, bolesti krku a hlavy, migrény, dysfunkcia temporomandibulárnych kĺbov (kĺbov spájajúcich dolnú čeľusť s lebkou), tráviace problémy, bolesť, zápcha

U malých detí: pôrodné traumy, kojenecká kolika, problémy s dojčením, poruchy motorického vývoja, torticollis

Viac o metóde sa môžete dočítať tu.

________________________________________________________________________________

FELDENKRAISOVA METÓDA   Kovarova Miroslava

Mgr. Miroslava Kovářová, Art.D.

Feldenkraisova metóda je novým prístupom k porozumeniu samého seba; je prirodzeným procesom učenia. Feldenkraisova metóda je celosvetovo uznávaná predovšetkým pre pozoruhodnú schopnosť zlepšiť vzpriamený postoj a držanie tela, jeho flexibilitu a koordináciu. Využíva organické učenie, pohyb a cítenie, aby nás oslobodila od zvykových vzorcov, nesprávnych pohybových stereotypov, čím umožňuje vznik a prirodzený rozvoj vzorcov nových – fyzických a psychických.

Účinnosť Feldenkraisovej metódy je veľká, úspešne sa uplatňuje v prípadoch liečenia rôznych druhov pohybových obmedzení, chronického napätia a bolesti, či vývojových porúch, využívajú ju profesionálni tanečníci, hudobníci a herci,  vo vrcholovom športe a v neposlednom rade je určená všetkým tým, čo chcú zlepšiť kvalitu svojho života.

Viac o metóde sa môžete dočítať tu.

______________________________________________________________________________________________________

KRANIOSAKRÁLNA BIODYNAMIKA    Martin Tužinský

Ing. Martin Tužinský, BCST

Kraniosakrálna biodynamika je liečebný systém, ktorý pracuje s človekom ako celkom, dotýka sa mnohých úrovní jeho fungovania a aj ich ovplyvňuje. Biodynamika si všíma úroveň fyzickej štruktúry, úroveň fyziologických procesov, nervovú sústavu a dotýka sa aj psychologických procesov a schopnosti spracovávať skúsenosti.  

Biodynamický prístup v kraniosakrálnej terapii zahŕňa najnovšie poznatky z poľa kraniosakrálnej práce. Táto sa pôvodne vyvinula z osteopatie a postupne dostala podobu samostatnej terapeutickej práce.

Biodynamika neodstraňuje symptómy a nesústreďuje sa na problémy. Miesto toho podporuje v organizme jeho schopnosť sebaregulácie a liečenia. Liečenie z pohľadu biodynamiky je výsledkom súhry vrodených síl zdravia, ktoré organizmus vytvárajú, opravujú a udržujú ho v rovnováhe k vplyvom z prostredia, v ktorom sa nachádza. Žiadaná zmena sa tak deje zvnútra organizmu, ako výsledok podporeného vždy prítomného zdravia.

Viac o metóde sa môžete dočítať tu.

_________________________________________________________________________________