Poradňa pre dušu a telo

DomovM&B ZDRAVOTNÉ CENTRUM » Poradňa pre dušu a telo
 • vymenny listok
  Po dlhšom čase chaosu, bezprizornosti a nadužívania špecializovanej zdravotnej starostlivosti vláda opäť zaviedla systém výmenných lístkov, aby starostlivosť o zdravie bola efektívnejšia a koordinovanejšia. Aj keď sú iste aj lepšie cesty, ako to dosiahnuť. Pozrite si, kedy a kde budete VL potrebovať.
 • Úzkosť a depresia je pravdepodobne cena, ktorú musíme zaplatiť za náš zložitý spôsob života. Žijeme pod neustálym tlakom, ktorý na nás kladie práca, rodina a nutnosť vyhovieť tisícom požiadaviek každý deň. Ak sa objavia aj iné nečakané zdroje stresu, pohár sa môže veľmi rýchlo naplniť. Takúto situáciu už nemusíme zvládať sami a potrebujeme vyhľadať pomoc lekára, psychiatra, psychoterapeuta či liečiteľa.
 • depresia
  Zmena ročného obdobia, skracujúce sa dni, úbytok denného svetla, výrazné zmeny v teplote, upršané počasie vplývajú na náš organizmus aj psychiku.
 • meditujuci buddha
  Východné filozofie a liečiteľské prístupy už tísicky rokov vedia, že harmonická myseľ a telo v kondícii sú základom predchádzania ochorení. Moderná zdravoveda na to svojimi zložitými vedeckými metódami prichádza krok po krôčku až teraz, ale vďaka aj za to :-)
 • tlakomer
  O vysokom tlaku počúvame zo všetkých strán. Arteriálna hypertenzia (zvýšený tlak krvi) je jednou z najčastejších diagnóz a je považovaná za civilizačné ochorenie, ktoré má jasne stanovené rizikové faktory, ktoré z veľkej časti súvisia so životným štýlom: sedavým zamestnaním, stresom, obezitou, cukrovkou.
 • bolesť chrbta
  Všetci dobre vieme, o čom je reč. Takmer každý z nás ju už niekedy zažil, mnohí z nás opakovane, pre niektorých je každodennou spoločníčkou. Prečo nás bolí chrbát a ako s touto bolesťou bojovať?
 • depresivna gorila
  Duša a telo sa ovplyvňujú viac, než si myslíme a než by sme možno chceli. Problémy duše sa odrážajú na problémoch tela a ich liečba metódami modernej medicíny často nepomáha, ak pri tom neliečime aj dušu.
 • šípky
  Bylinné a rastlinné liečivá sú v tehotenstve relatívne bezpečnou pomocou na rôzne ochorenia aj ako ich prevencia. Ponúkame Vám prehľad, ktoré bylinky sú na čo vhodné a ktoré nie sú v tehotenstve vhodné vôbec.
 • bylinky vo flasi
  Ako na to, aby liečivé rastliny skutočne liečili. Na spôsobe prípravy veľmi záleží..
 • zihlava
  Liečba bylinami je stará niekoľko tisíc rokov. V priebehu histórie bola opakovane zatlačená do úzadia, ale vždy na škodu výsledkov liečby. Začíname na ňu opäť zabúdať?