Viac o tom, čo Vám ponúkame

DomovM&B ZDRAVOTNÉ CENTRUM » Viac o tom, čo Vám ponúkame
 • Vítame v Mind&Body centre našu novú kolegyňu, osteopatku Zuzku Janákovú.
 • HRV (variabilita srdcovej frekvencie) je parametrom, ktorý nám dáva informáciu o našej záťaži stresom a schopnosti reagovať na zmeny v živote a relaxovať. Tento parameter je významným ukazovateľom zdravia. Okrem analýzy ponúkame rôzne programy, v ktorých pracujeme na zlepšení aktuálneho stavu.
 • Kompletná ponuka našich prehliadok s podrobným popisom a inštrukciami.
 • HRV biofeedback
  Náš hektický životný štýl nás neustále udržiava v duševnom napätí. Stresové regulačné mechanizmy sú dlhodobo aktivované a s nimi dochádza k zvýšeniu tlaku, bolestivému napätiu svalov či zvýšeniu hladiny cukru. Nedokážeme prepnúť na oddychový režim, čo telo vyčerpáva a postupne vedie až k poškodeniu zdravia.
 • slnecny kupel
  S jeseňou a zimou prichádza aj skracovanie dňa a s ním nedostatok svetla, ktoré je tak dôležité pre naše zdravie. Často sa prejavuje ako tzv. sezónna afektívna porucha - zníženou výkonnosťou, poruchami nálady, zníženou chuťou na sex, sklonom k ochoreniam a k prejedaniu. Riešením je terapia plnospektrálnym svetlom!
 • biofeedback
  Vyšetrenie HRV biofeedbackom sa stáva veľkým trendom v mnohých vyspelých krajinách, najmä medzi manažérmi a ľuďmi pracujúcimi pod dlhodobým stresom. Toto vyšetrenie nám dáva informáciu o miere stresu, alebo nadmerného duševného aj telesného napätia, ktoré pôsobí na náš organizmus.
 • Ponúkame 8 týždňový individuálny program pre zvládanie stresu, úzkosti, nespokojnosti či vyčerpania. Program zahŕňa súbor jednoduchých ale účinných cvičení a princípov, ktoré môžete začleniť do každodenného života a ktoré podporujú pocit pohody, šťastia a schopnosť žiť naplno v prítomnosti.
 • online counseling
  Psychologické konzultácie ponúkame aj prostredníctvom internetu cez video/audio hovor alebo mail. Každá z týchto foriem má svoje výhody aj obmedzenia, záleží len na tom, čo preferujete.
 • maska
  Psychosomatika je verejnosťou často vnímaná ako akási alternatívna medicína. Určite je alteratívnym prístupom vzhľadom k súčasnému západnému technokratickému pojatiu medicíny. Ale možno je to presne naopak.. Hlavným rozdielom psychosomatického prístupu oproti štandardnému pojatiu medicíny je, že v psychosomatickom pojatí sa naša duševná stránka nedá oddeliť od tej telesnej - že tieto dva systémy tvoria spojenú nádobu a bez obsiahnutia oboch sa o zdraví dá len ťažko hovoriť.
 • telesné symptómy
  S telesnými symptómami a prežívaním sa dá pracovať na rôznych rovinách, nie len medicínskej. Psychosomatický prístup považuje za dôležité osloviť aj našu psychiku a subjektívne prežívanie telesných vyrušení, čo môže výrazne napomôcť liečebnému procesu a zdravšiemu zaobchádzaniu s naším telom a jeho problémami.