Zmeny v rezervačnom systéme od roku 2018

Domov » Zmeny v rezervačnom systéme od roku 2018
Vážení klienti, prečítajte si prosím pozorne túto informáciu o zmenách v objednávaní, ktoré budú platné od roku 2018.
Zmeny v rezervačnom systéme od roku 2018

Od januára 2018 pristupujeme k zmenám v objednávacom systéme, ktorých cieľom je prísnejšie oddeliť akútne vyšetrenia najmä pri infekčných ochoreniach, kontrolné vyšetrenia a preventívne prehliadky a psychosomatické konzultácie.  

Dôvodov je viacero. Snažíme sa najmä časovo oddeliť termíny na akútne vyšetrenia, aby sa zbytočne nestretávali infekční pacienti so zdravými, a aby sme tiež získali dostatočný voľný priestor pre ľudí, ktorí sa potrebujú pri ochorení objednať zo dňa na deň. Na tieto akútne vyšetrenia sú vyhradené svetlozelené zóny.

Tmavozelené zóny sú vyhradené najmä na kontrolné a neakútne vyšetrenia a preventívne prehliadky.

Nový systém už neumožní objednanie na akútne vyšetrenie do inej ako svetlozelenej zóny a na kontrolné inde ako do tmavozelenej. Vo výnimočných prípadoch, kedy Vám situácia neumožní objednať sa do príslušnej zóny, kontaktujte nás prosím telefonicky alebo mailom, budeme sa snažiť nájsť riešenie, ktoré Vám bude vyhovovať.

Telefonické konzultácie: v novom diári už nebude možnosť objednať sa na telefonickú konzultáciu do diára. Na tento účel budú slúžiť oranžové zóny, kedy bude lekárka k dispozícii na telefóne. V oranžových zónach sa tiež môžete osobne zastaviť pre recepty, ktoré si vopred vyžiadate telefonicky alebo mailom. Do týchto zón nie je možné objednať sa na vyšetrenie.

Recepty: pri potrebe receptu na chronickú medikáciu nás prosím kontaktujte vopred. Recept Vám pripravíme a môžete si ho vyzdvihnúť ideálne v oranžových zónach alebo v čase fungovania recepcie. Vzhľadom k obmedzeniu recepčných hodín by sme Vám radi vyšli v ústrety, aby sme neobmedzovali Vašu možnosť vyzdvihnúť si ho osobne. Preto od roku 2018 budeme ponúkať možnosť zasielania receptov poštou za mierny poplatok 1€. Od januára by sme sa mali pripojiť na eZdravie, ktorého súčasťou by mal byť aj elektronický recept. Zatiaľ stále nemáme presné informácie, ako to bude vyzerať a či na jeho vystavenie budeme potrebovať Vašu osobnú návštevu a elektronický preukaz. Budeme Vás včas informovať.    

Jedným z významných dôvodov zmien v diári je tiež vyčlenenie konkrétnych hodín na psychosomatické konzultácie tak, aby v týchto časoch dochádzalo k minimálnemu rušeniu konzultácií nečakanými návštevami a ruchom na recepcii. Na tieto konzultácie sú vyhradené hnedé zóny, počas ktorých recepcia nebude obsluhovaná a ambulancia v týchto časoch bude prístupná len pre objednaných klientov. V prípade akútneho, náhle vzniknutého ochorenia (vznik v rozmedzí niekoľkých hodín) a potreby akútneho vyšetrenia nás prosím kontaktujte čo najskôr telefonicky alebo mailom, nájdeme vhodné riešenie.

Fialové zóny sú určené na domáce návštevy, mailové komunikácie, vyhodnocovanie holterov a prípravu výpisov z dokumentácie. V týchto časoch nemusí byť lekárka v ambulancii.  

Z dôvodov týchto zmien vás prosíme, aby ste objednanie na akútne vyšetrenie riešili čo najskôr a nenechávali ho na poslednú chvíľu. Tiež by sme Vás chceli poprosiť o racionálny výber dĺžky vyšetrenia, t.j. aby ste sa napríklad pri nekomplikovaných infekciách dýchacích alebo močových ciest objednávali len na 10min termín, aby dostali priestor aj ostatní.

Prosíme vás o spätnú väzbu, ak nebudete považovať tieto zmeny v objednávaní za vyhovujúce. Je nám jasné, že sú s tým spojené určité obmedzenia, ale bohužiaľ nikdy nie je možné vyhovieť všetkým.   

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Mind&Body zdravotné centrum